eğitimler PMP® Hazırlık

PMP SINAVINA YÖNELİK

BİREYSEL ÖZEL DERS

ÇEVRİMİÇİ 

12 SAAT


PMP KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM VE SORU ÇÖZÜMLERİ

PMP® (Project Management Professional) sertifika sınavına hazırlananlara, sınava yönelik soru çözme ve sınav stratejileri yoğun bir eğitimdir.

 1. Eğitim PMP® sertifika sınavına yönelik güncel sınav içeriğine odaklanan bir eğitimdir.
 2. Eğitimi programına katılmak için, önceden PMP® sertifika sınavına yönelik 35 saatlik bir eğitime katılmış ve başarıyla tamamlamış olmak gerekmektedir.
 3. Eğitim ZOOM ortamında, canlı yapılacaktır. Eğitim dokümanları ve anlatım Türkçedir.
 4. Eğitim ardışık 3 haftada, her biri 4 saatlik 3 ayrı oturumda tamamlanacaktır.
 5. Katılımcılarla Paylaşılacak Belge ve Dokümanlar:
  1. Toplam 36 saatlik, PMP® sertifika sınavına yönelik Proje Yönetimi Eğitimi video kayıtları
  2. Toplamda 500 soruluk soru seti (İngilizce)
  3. 3000 sayfa, özetlenmiş eğitim notları
  4. Sınava hazırlanma takvimi
 6. Ders Programı:
  • Hafta 1: Bir bilgi birikimi anketi yapılacak ve sonuca göre, Taylan Ulaş Evcimen tarafından belirlenecek başlıklar üzerinde 4 saatlik sınav bakış açısı anlatımı yapılacaktır.
  • Hafta 2: Katılımcıya 6 saatlik ders kaydı ödev olarak verilecek, izlemesinin ardından, önemli noktalar üstünde durularak, tekrar yapılacaktır.
  • Hafta 3: Katılımcıya iletilen soru setinde takıldığı sorular üzerinde durulduktan sonra, PMP® sınavında çıkan sorulara benzer sorular çözülecektir.


PMP® sertifika sınavına yönelik sorular, gerekli açıklamalar yapılarak çözülerek, katılımcıların soru çözme becerileri arttırılarak cevaplama yaklaşımı pekiştirilecektir. PMP® sertifika sınavında başarılı olmak için alternatif stratejiler, sınava hazırlanma yöntemleri, sınav sorularının genel mantığı katılımcılara aktarılacaktır.

PMP sertifikasını almak isteyenler için önemli bir hatırlatma!

Eğitimde PMBOK® (Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu) 7. versiyonu temel alınacaktır.

Eğitim Bu güne kadar toplamda 3 Milyar Dolar bütçeli 20’nin üstünde projede çeşitli görevlerde yer almış,  Öngörücü ve Çevik Projeler yönetmiş, Dr. Taylan Ulaş EVCİMEN, PMP® (Yük. İnş. Müh.) tarafından verilecektir.

Eğitimin İçeriği

PMP® sertifika sınavı hakkında

Neden PMP®, sınav ön şartları, başvuru süreci, çalışma stratejileri, sınav kuralları, sınav taktikleri, değerlendirme süreci

PMP® sertifika sınavına yönelik sorular ve çözümleri

Tüm süreçleri kapsayan yaklaşık 300 soru ve çözümleri, soru çözümlerinde kullanılacak taktikler

Eğitime Kimler Katılabilir

Bu eğitime proje yönetimi becerilerini uluslararası geçerliliği olan PMP® veya CAMP® sertifikası ile belgelendirmek isteyen, proje yönetimi ile ilgili genel kavram ve terimlere hakim kişilerin katılması önerilir.

Eğitim PMP® sınavı için gereken kapsamın tamamını içermektedir.

Eğitim, PMP® sınavının ön şartı olan 35 saatlik eğitim süresinin tamamlanmasında kullanılabilir.

PMP® Nedir?

PMP® (Project Management Professional / Proje Yönetimi Uzmanı) sertifikası, ABD merkezli bir kuruluş olan PMI (Project Management Institute / Proje Yönetimi Enstitüsü) tarafından verilen ve proje yönetimi alanından en çok kabul gören sertifikadır. PMI, dünyada 185 ülkeye yayılmış yarım milyonun üzerinde sertifikalı profesyoneliyle dünya üzerindeki en büyük uluslararası proje yönetimi organizasyonudur. PMI’ın yaygınlığıyla doğru orantılı olarak, PMP proje yönetimi disiplininin en prestijli sertifikalardan biri haline gelmiştir.

PMI tarafından hazırlanmış bir yayın olan Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK®), Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından, proje yönetimi alanının standardı olarak kabul edilmektedir. PMP sınavı, Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu’nun içeriğini kapsayan bir sınavdır ve sınav başarılı biçimde tamamlandığında alınan PMP unvanı, proje yönetimi mesleğinin standartlarına hâkim olunduğunu gösteren, uluslararası geçerliliği olan bir belgedir.