eğitimler PMP® Hazırlık

PMP®

(Project Management Professional)

Sertifika Sınavına Yönelik Soru Çözümleri Ve Yöntemler

Süre: 14 Saat

PMP® (Project Management Professional) sertifika sınavına hazırlananlara, sınava yönelik soru çözme ve sınav stratejileri yoğun bir eğitimdir. PMP® sertifika sınavına yönelik sorular, gerekli açıklamalar yapılarak çözülerek, katılımcıların soru çözme becerileri arttırılarak cevaplama yaklaşımı pekiştirilecektir. PMP® sertifika sınavında başarılı olmak için alternatif stratejiler, sınava hazırlanma yöntemleri, sınav sorularının genel mantığı katılımcılara aktarılacaktır.

“PMP® Sertifika Sınavına Yönelik Soru Çözümleri ve Yöntemler” eğitim programı, 14 saatten oluşmakta olup, hafta içi veya hafta sonu katılımcı talebine göre düzenlenebilmektedir.

PMP sertifikasını almak isteyenler için önemli bir hatırlatma!

Eğitimde PMBOK® (Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu) 5. versiyonu temel alınacaktır. PMBOK® 6. versiyon Eylül 2017 itibari ile yayınlanmıştır. 26 Mart 2018 tarihine  kadar PMP® sınavı PMBOK® 5. versiyon içeriğine göre gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Eğitimin İçeriği

PMP® sertifika sınavı hakkında

Neden PMP®, sınav ön şartları, başvuru süreci, çalışma stratejileri, sınav kuralları, sınav taktikleri, değerlendirme süreci

PMP® sertifika sınavına yönelik sorular ve çözümleri

Tüm süreçleri kapsayan yaklaşık 300 soru ve çözümleri, soru çözümlerinde kullanılacak taktikler

Eğitime Kimler Katılabilir

Bu eğitime proje yönetimi becerilerini uluslararası geçerliliği olan PMP® veya CAMP® sertifikası ile belgelendirmek isteyen, proje yönetimi ile ilgili genel kavram ve terimlere hakim kişilerin katılması önerilir.

Eğitim PMP® sınavı için gereken kapsamın tamamını içermektedir.

Eğitim, PMP® sınavının ön şartı olan 35 saatlik eğitim süresinin tamamlanmasında kullanılabilir.

PMP® Nedir?

PMP® (Project Management Professional / Proje Yönetimi Uzmanı) sertifikası, ABD merkezli bir kuruluş olan PMI (Project Management Institute / Proje Yönetimi Enstitüsü) tarafından verilen ve proje yönetimi alanından en çok kabul gören sertifikadır. PMI, dünyada 185 ülkeye yayılmış yarım milyonun üzerinde sertifikalı profesyoneliyle dünya üzerindeki en büyük uluslararası proje yönetimi organizasyonudur. PMI’ın yaygınlığıyla doğru orantılı olarak, PMP proje yönetimi disiplininin en prestijli sertifikalardan biri haline gelmiştir.

PMI tarafından hazırlanmış bir yayın olan Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK®), Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından, proje yönetimi alanının standardı olarak kabul edilmektedir. PMP sınavı, Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu’nun içeriğini kapsayan bir sınavdır ve sınav başarılı biçimde tamamlandığında alınan PMP unvanı, proje yönetimi mesleğinin standartlarına hâkim olunduğunu gösteren, uluslararası geçerliliği olan bir belgedir.